Seçilmiş

Atolye

Teknoloji

Ev & Dekorasyon

Mutfak

Oyun

Outdoor

Sanat

Masa Tenisi Topundan Sis Bombası Yapımı

Tanıtım: Niçin?

Bugün sizlerle ping pong yani masa tenisi topundan sis bombası yapacağız. Bildiğiniz üzere paintball gibi açık hava oyunlarında bunun gibi şeylere ihtiyaç olabiliyor. Eski büzülmüş masa tenisi toplarınızı çöpe atmak yerine böyle bir deney için de kullanabilirsiniz. 

Gerekli Malzemeler:

  • Masa Tenisi Topu
  • Aluminyum Folyo

1. Adım: Ufak Parçalara Ayırın

Masa tenisi toplarını ufak parçalara ayırmamızın sebebi ne kadar iyi yanarsa o kadar çok duman çıkarır. Ufak parçalara ayırıp aynı anda daha çok alanın yanmasını sağlamış oluyoruz.  Bu yüzden bu adım fazlasıyla önemli.

2. Adım: Sarın

Yeterince yaptığınıza inanıyorsanız, ufak plastik parçalarınızı bir parça aluminyum folyo içerisine koyun. 

Daha sonra mukavemetini arttırmak için bir parça folyoya daha sarın.

3. Adım: Ateşleyin

Bu kısmı doğru yapmanız çok önemli. Zira emekleriniz boşa gidebilir. Pakedin her yerini kapatıp sadece ufak bir boşluk bırakmanız önemli. Bıraktığınız boşluktan ateşi verin. Normal kağıt gibi tutuşursa ufleyip alevi durdurun. Durduktan sonra hızlı bir şekilde duman çıkmaya başlıyacaktır.


Instructables'den Türkçe'ye çevrilmiştir.


Yorumlar.

1696 Görüntülenme

0 Favoriler


coco

Trakya Üniversitesinde İngilizce Öğretmenliği okuyorum. Hobi olarak yazılım ve elektronikle ilgileniyorum. Bu siteyi deneyimlerimi paylaşmak için kullanıyorum. Üye olup sizler de paylaşabilirsiniz.


Bir Söz

“İtiraf ederim ki, düşmanlarımız çok çalışıyor. Biz de onlardan daha çok çalışmaya mecburuz. Çalışmak demek, boşuna yorulmak, terlemek değildir. Zamanın gereklerine göre bilim ve teknik ve her türlü medeni buluşlardan azami derecede yararlanmak zorunluluğudur.”

Tagler

KENDİN YAP MÜHENDİSLİK PROJELERİ PROJE PAYLAŞIN ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİS EVDE YAP PROJE YAP ARDUİNO YAZILIM PCB HAZIRLAMA NE YAPTIK DIY DIY YAPIMI NASIL YAPILIR DEKORASYON DIY FİKİRLERİ

Sosyal Medya

Facebook Instagram